В Ефіопії силовики розігнали активістів: Десятки загиблих

Про це повідомили представники лікарні, передає Depo.ua з посиланням на BBC.

За словами посадовців, сили безпеки застосували вогнепальну зброю під час акцій протесту, що тривають у регіоні Сідамо. Активісти з етнічної групи сідамо планували в четвер, 18 липня, проголосити власний штат. Вони звинуватили владу в тому, що та не провела референдум щодо цього питання, як обіцяла.

Активісти та опозиція повідомляють про 60 загиблих, але місцевий голова служби безпеки Андінет Ашнафі застерігає, що ці цифри можуть бути перебільшеними. Він підтвердив, що четверо людей загинули в місті Гавасса, ще 26 людей там були поранені.

Членів інших етнічних груп також вбили під час нападу агресивного натовпу.

Як повідомили місцеві ЗМІ, протестувальники напали на туристичний готель. 12 туристів довелося виводити за допомогою військових.

У деяких районах півдня країни з четверга заблоковано Інтернет. Це стосується зокрема Гавасси, головного міста регіону.

Довідка: Минулого року до влади в Ефіопії прийшов прем’єр-міністр Абій Ахмед, який пообіцяв провести демократичні реформи. Незабаром після цього активісти сідамо звернулися з проханням провести референдум, щоб отримати власний офіційно визнаний регіон.

Згідно з конституцією, влада Ефіопії повинна провести референдум протягом року з часу звернення будь-якої етнічної групи, яка бажає сформувати окрему адміністративну одиницю. Дедлайном для проведення референдуму був четвер, 18 липня. Однак влада не організувала його проведення вчасно. Цьому передував складний перехідний період після першого року Абія при владі, а також хвиля етнічних сутичок та спроба місцевого перевороту.

Сутичок великого масштабу вдалося уникнути, після того як опозиція сідамо домовилася із владою про перенесення проголошення свого регіону і проведення референдуму через п’ять місяців. Але народи сідамо не сприйняли такий компроміс, що призвело до акцій протесту і сутичок.

Сідамо є п’ятою за розміром етнічною групою Ефіопії, що становить близько 4% населення. Всі чотири більші громади мають власні регіони у складі федеративного устрою Ефіопії, влаштованого за етнічним принципом. Більшість представників сідамо — фермери, які вирощують каву.

Ефіопія — одна з найбільших та найбільш густонаселених країн Африки. Населення країни становить близько 85 млн людей. Зона Сідамо є одним з провідних регіонів з виробництва кави в Ефіопії, що є однією з найважливіших статей економіки країни.Джерело статті: “https://www.depo.ua/ukr/svit/v-efiopii-siloviki-rozignali-aktivistiv-desyatki-zagiblikh-20190723999888”