Капітан судна «Норд» після «вбивства» в Україні вигулькнув у Криму.

  • Капітан судна «Норд» після «вбивства» в Україні вигулькнув у Криму.

Капітан затриманого українськими прикордонниками сейнера «Норд» (порт приписки – Керч) Володимир Горбенко, який не виходив на зв’язок з адвокатами із кінця січня 2019 року, да впублічне інтерв’ю на території Криму.

Про це повідомила аґенція «Інтерфакс-Україна», покликаючись на інтерв’ю тамтешнім медіям.

«У мене не було ніяких обмежень на повернення додому. Кордон перетнув законно за паспортом РФ», – ствердив Горбенко.

30 січня видання «Крим. Реалії» повідомило: поліція відкрила кримінальне провадження відкрили за фактом ст. 115 Кримінального кодексу («умисне вбивство») з додатковою кваліфікацією «безвісти зниклий». Провадження відкрили за заявою брата Володимира Горбенка.

Як пояснив адвокат, 115-та стаття має суто процесуальний підтекст, адже через зникнення людини «реєструється кримінальне провадження по особливо тяжкому злочину, щоб можна було здійснювати відповідні оперативно-розшукові заходи».

Сейнер «Норд» Держприкордонслужба України затримала 25 березня 2018 року. На борту було десять членів екіпажу на борту.

Капітана судна Володимира Горбенка звинуватили за ст. 332-1 КК України (порушення порядку в’їзду/виїзду на окуповану територію України з метою завдання шкоди інтересам країни). Пізніше капітану повідомили про підозру в скоєнні ще одного злочину – за ст. 249 Кримінального кодексу України (незаконне зайняття рибним добувним промислом).

Херсонський міськсуд обрав йому запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання. На час досудового слідства Горбенко перебував у родичів у Мелітополі (Запорізька область).

11.02.2019
Дякуємо: zbruc.eu


Джерело статті: “http://www.divannaya-sotnya.com/kapitan-sudna-nord-pislya-vbivstva-v-ukraїni-vigulknuv-u-krimu/”