Безплатний концерт Зеленського порушує питання політичної культури, – експерт

Наразі представники «ОПОРИ» не можуть стверджувати, що на безплатному концерті «95 кварталу» в Ужгороді звучала пряма агітація, адже спостерігачі організації не змогли потрапити на цей захід. Однак, тут піднімається питання політичної культури – кандидати повинні займались дійсно агітацією, а не влаштовували дії, які потім сприймаються неоднозначно.


Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив координатор спостереження за виборами ГМ «ОПОРА» Ярослав Гулан.


Він наголосив: з кількох джерел «ОПОРИ», які поділились інформацією, квитки на безкоштовний концерт Зеленського в Ужгороді роздавались серед волонтерів або військових. Однак, ГМ наразі не може достовірно це стверджувати, адже такий захід став для спостерігачів певним «сюрпризом».


«Він ніде не анонсувався, про це не було жодної інформації. Була лише про комерційний, платний концерт», – розповів Гулан.


За його словами, представникам «ОПОРИ» не вдалось отримати запрошення на цей захід. Тому, наразі організація не може стверджувати, що там йшлося про прямі заклики до агітації.


«Наразі Громадянська мережа не може стверджувати, що там були заклики голосувати. На комерційному було оголошено, що це не агітаційний захід, тому жодних фактів агітації не зафіксовано. Щодо благодійного концерту, такої інформації немає», – зазначив координатор.


Він наголосив: ознаки підкупу можуть мати місце, якщо все ж будуть виявлені певні додаткові обставини.


«Наприклад, якщо пропуски на ці концерти дарувались із закликом «Ось вам квитки від кандидата Зеленського», тоді це можна вважати такою обставиною, або, якщо під час концерту було сказано, що це – кандидат Зеленський. Однак, доказів цього немає», – підкреслив експерт.


Що ж до моральної точки зору, то, на його думку, тут ідеться питання політичної культури. Адже, звісно, в законі таких нюансів чітко не прописано.


«Кандидат, влаштовуючи концерт, у будь-якому разі, навіть якщо не агітує, та все ж підвищує власну впізнаваність. Можливо, туди потрапили люди, які навіть теоретично і не знали, хто такий пан Зеленський», – зауважив Гулан.


Водночас, за його словами, закон про агітацію наголошує, що нею є будь-яка діяльність, яка може спонукати голосувати чи не голосувати за кандидата.


«Маємо такий факт і такі припущення. Тому, звичайно, було б добре, якби кандидати в президенти на цей період займались дійсно агітаційною діяльністю, згідно з законом, а не влаштовували явища, які потім, принаймні, неоднозначно сприймаються серед виборців та в експертному середовищі. Адже юридично це можна трактувати двояко», – підкреслив Ярослав Гулан.


Як повідомлялось раніше, 9 лютого, в Ужгороді відбувся концерт Студії «Квартал 95» за участю Зеленського, який був анонсований заздалегідь. Однак того ж дня, за 3 години до заявленого концерту, пройшов іще один – безкоштовний, вхід на який був виключно за запрошенням. ГМ «ОПОРА» наголосила, що цей захід можна розцінювати, як підкуп виборців, оскільки шоумен є кандидатом у президенти.


Джерело статті: “https://zik.ua/news/2019/02/12/bezplatnyy_kontsert_zelenskogo_porushuie_pytannya_politychnoi_kultury__1508147”