До Колумбії зі США прибула гуманітарна допомога для Венесуели

Влада Венесуели наказала блокувати кордон із Колумбією

До Колумбії зі США прибула перша партія гуманітарної допомоги для Венесуели. Про це йдеться у Twitter Державного департаменту США.

"США з гордістю повідомляють про прибуття в колумбійське місто Кукута першої партії невідкладної допомоги для жителів Венесуели. Ми і далі працюватимемо з [Хуаном] Гуайдо і нашими партнерами та надаватимемо гуманітарну допомогу нужденним венесуельцям", – зазначили в Держдепі.


The United States is proud to announce the arrival of the first of shipment relief supplies being delivered in Cúcuta, Colombia for the Venezuelan people. We will continue to work with @jguaido and our partners to deliver humanitarian aid to Venezuelans in need. #EstamosUnidosVE pic.twitter.com/1ygIDx90VM

— Department of State (@StateDept) 10 лютого 2019 р.

У Венесуелі триває політична криза. 10 січня 2019 року Ніколас Мадуро, який здобув найбільше голосів на виборах 2018 року, склав присягу президента. 15 січня підконтрольний опозиції парламент оголосив Мадуро узурпатором.

23 січня десятки тисяч венесуельців вийшли на масові протести проти Мадуро. Цього дня глава парламенту Хуан Гуайдо оголосив себе виконувачем обов’язків президента країни.

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив, що визнає це рішення.

24 січня президент РФ Володимир Путін висловив підтримку Мадуро.

31 січня Європарламент визнав Гуайдо законним президентом Венесуели. 4 лютого 19 країн Європейського союзу ухвалили спільну декларацію, у якій визнали Гуайдо тимчасовим президентом цієї країни.

5 лютого військовослужбовці венесуельської армії, підконтрольні Мадуро, заблокували міст на кордоні з Колумбією, по якому до країни мали доправити гуманітарну допомогу. Мадуро боїться, що під приводом гуманітарної допомоги в країну можуть зайти війська США.

9 лютого венесуельський полковник Рубен Хіменес заявив про підтримку Гуайдо і закликав військових дозволити ввезти в країну гуманітарну допомогу.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/do-kolumbiji-zi-ssha-pribula-gumanitarna-dopomoga-dlja-venesueli-730143.html”