Безсмертний через участь у президентських виборах хоче зміцнити свої позиції як самостійного політичного лідера – Фесенко

Володимир Фесенко розділив кандидатів у президенти на три ешелони

Завдяки участі в президентських виборах лідер партії "Рух +380", кандидат у президенти Роман Безсмертний хоче зміцнити свої позиції як самостійного політичного лідера, щоб потім узяти участь у переговорах із головою "Громадянської позиції" Анатолієм Гриценком, керівником "Самопомочі" Андрієм Садовим і музикантом Святославом Вакарчуком про створення нової об’єднаної демократичної політсили. Про це політолог Володимир Фесенко пише в блозі для "Української правди".

До першої шістки кандидатів – фаворитів майбутніх виборів – він зараховує актора Володимира Зеленського, лідера "Батьківщини" Юлію Тимошенко, чинного президента Петра Порошенка, позафракційного нардепа Юрія Бойка, голову "Громадянської позиції" Анатолія Гриценка, лідера Радикальної партії Олега Ляшка.

"Від самого початку вони боролися за те, щоб як мінімум вийти у другий тур президентських виборів, як максимум – поборотися за перемогу на цих виборах. Паралельно вони працюють на результат своїх партій на парламентських виборах, щоб конвертувати свій особистий президентський рейтинг у рейтинг своєї партії", – зазначив Фесенко.

Другий ешелон, на його думку, – це "тверді середняки": позафракційний нардеп Євгеній Мураєв, голова "Самопомочі" Андрій Садовий, позафракційний нардеп Олександр Шевченко і нардеп від Опозиційного блоку Олександр Вілкул.

"Це лідери (або "фронтмени") партій, які претендують на проходження в наступний склад Верховної Ради. Їхні рейтинги в діапазоні від 2,5% до 4%, а головна мета – максимально наблизитися до межі 5%, щоб продемонструвати виборцям і потенційним спонсорам, що їхня партія має шанси подолати виборчий бар’єр на парламентських виборах", – вважає політолог.

До третього ешелону він зарахував лідерів і представників нових, а також малорейтингових партій.

"Це найчисленніша група. До неї можна зарахувати 20 кандидатів у президенти. Більшість представників цієї групи балотується від своїх політичних партій, деякі – як самовисуванці. У них різні завдання. Хтось через участь у президентських виборах хоче розкрутити свій партійний проект і себе як нового політичного лідера, хтось на перший план ставить особисту політичну розкрутку. Відразу кілька представників "третього ешелону" бореться за домінування лівої ідеологічної ніші, – зазначив Фесенко. – А ось Безсмертний, найімовірніше, через участь у президентських виборах хоче закріпити свої позиції як самостійного політичного лідера, щоб потім узяти участь у переговорах із Гриценком, Садовим і Вакарчуком про створення нової об’єднаної демократичної політсили".

Вибори президента в Україні призначено на 31 березня 2019 року. Виборча кампанія стартувала 31 грудня 2018 року. Центрвиборчком зареєстрував 44 кандидатів.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/bezsmertnij-z-za-uchasti-v-prezidentskih-viborah-hoche-zmitsniti-svoji-pozitsiji-jak-samostijnogo-politichnogo-lidera-fesenko-731575.html”